Online istatistik portalı Statista'da yer alan verilere göre, bu yılın temmuz ayı itibarıyla dünyada internet kullanımı, yüzde 56'ya yükselerek 4.33 milyar kişiye ulaştı.

Dünya genelindeki internet indirme hızlarında artış yaşanıyor. 2018 yılının aynı dönemine göre yüzde 28,5 artan internet indirme hızı, haziran ayında 59.45 megabite yükseldi. Haziran ayının verilerine göre, dünyanın ortalama internet indirme hızıyla 1 GB büyüklüğündeki bir veri, 2 buçuk dakika içerisinde indirilebiliyor.

Dünya genelindeki internet hızının artmasıyla paralel olarak interneti kullanan kişi sayısı da bir hayli artış gösterdi. Dünyada internet kullanımı, bu yılın temmuz ayı itibarıyla yüzde 56'ya yükselerek 4.33 milyar kişiye ulaştı.

TÜRKİYE'DE İNTERNET KULLANICI SAYISI 69 MİLYON

Statista'da Mart 2019'da yayınlanan verilere göre, ülke bazında değerlendirildiğinde Çin, 829 milyon kullanıcı sayısı ile internet kullanımında zirvede yer alıyor. Çin'i, 560 milyon ile Hindistan ve 292 milyon ile ABD takip ediyor. Türkiye ise rapordaki verilere göre, 69 milyon kullanıcı sayısı ile dünyada en çok internet kullanan 12. ülke olarak ön plana çıkıyor.